ZALA ALPASLAN

 

Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümünde tamamladı. 2011 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra iki yıllık süreçte yönetim kurulu üyesi ve ortağı olduğu inşaat, akaryakıt ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak çalıştı. İki yıllık işletme tecrübesinden sonra en büyük tutkusu olan moda alanında kariyerine devam etme kararının ardından, moda eğitimini 2014-2017 yılları arasında Vakko Esmod Uluslararası Moda Akademisinden aldı. Yaratıcı fikir, teknik bilgilerini ortaya koyarak hazırlamış olduğu koleksiyonlar neticesinde, Moda Tasarımı ve Yaratımı Lisans Eğitimi’ni  "Altın İğne"  ödülü ile tamamladı.

Mezuniyetinin akabinde Nişantaşı’nda kendi ismini taşıyan ‘Zala Alpaslan Fashion Design Store’ adlı mağazasını açtı. Tasarımdan üretime ve satışa, bir koleksiyonun oluşmasını sağlayan tüm süreçlerin gerçekleştiği modaevinde, kadınlara yönelik hazır giyim koleksiyonlar bulunmakta, aynı zamanda kişiye özel dikim yapılmaktadır.

 

 

ZALA ALPASLAN FASHION DESIGN STORE

 

2018 yılında Zeliha Zala Alpaslan tarafından kurulmuş bir moda tasarım markasıdır. Tasarımların öne çıkan en önemli özelliği, feminenlik algısından uzaklaşmadan modernliği ve romantizmi vurgulamasıdır. Koleksiyonlar  maximalist, yenilikçi  yaratıclığın  buluştuğu parçalardan oluşmaktadır.

Zala Alpaslan hazır giyim ve couture koleksiyonları Nişantaşı’nda bulunan showroomunun yanı sıra, Londra ve Lübnan’ın prestijli satış noktalarında  ve  online mağazasında satışa sunulmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR